FB LI
EN | CZ | SK |

Home Services Clients People Career Blog Contact

Na ceste za kariérou konzultantaRastislav Lupták

Už je to nejaký čas, kedy som ako absolvent nastúpil do Greysonu na pozíciu konzultanta. Nakoľko som pred nástupom na túto pozíciu pracoval v úplne inej oblasti, moje očakávanie boli veľké. Poďme si teda zhrnúť, či Greyson splnil moje očakávania.

Výberové konanie
Všetko sa začalo na prvom pohovore, ktorý mal formu psychometrických testov. Musím povedať, že táto forma výberového konania mi príde aj s odstupom času ako veľmi vhodná. Možno to znie ako prehnaný spôsob výberu absolventov, avšak odporúčal by som každému mladému človeku, aby si podobným testovaním prešiel. Päťhodinové testovanie z teba vytiahne všetko. Najmä dostane na povrch tie oblasti, v ktorých vynikáš, resp. tie, na ktorých by si mal ešte zapracovať. A pokiaľ to z teba nevytiahne testovanie, tak nasledujúce assessment centrum určite.

Život na projekte
Po úspešnom absolvovaní testov a assessment centra prichádza na rad projektový život. V mojom prípade išlo o jeden z najväčších Greyson projektov na Slovensku. Nastúpil som do jednej z najväčších slovenských poisťovní, kde bolo mojou úlohou participovať na výmene systému v rámci celej poisťovacej skupiny. O práci tu písať nebudem, aj tak je vždy najdôležitejší kolektív ľudí, s ktorými danú vec robíš. A na mojom projekte sa zišla fakt super partia ľudí.

Benefity
Teraz k tomu, čo ťa okrem platu zaujíma najviac. Musím povedať, že Greyson benefity boli jedna z vecí, ktorá prevážila pri mojom rozhodovaní. Okrem teambuildingov Greyson ponúka aj každoročnú víkendovú chatu, letnú vilu pri mori a množstvo ďalších doplnkových aktivít. Teda aspoň v ideálnom svete bez pandémie.
Z môjho pohľadu je však najzaujímavejším benefitom budget na školenia. Takže pokiaľ sa chceš ďalej posúvať a niečo sa učiť, dostaneš na to priestor.
Ďalší plusom, ktorý stojí za spomenutie je pravidelný „Eval“. Teda polročné hodnotenie, na ktorom okrem spätnej väzby na tvoju prácu dostaneš aj priestor vyjadriť svoj názor na chod vecí.

Tak teda splnil Greyson moje očakávania? Určite áno.
Vďaka Greysonu som dostal priestor na komplexnom projekte, na ktorom som sa mnoho naučil a spoznal som veľa super ľudí.
Tak už toľko nerozmýšľaj a pošli babám životopis.


Home Services Clients People Career Blog Contact
© Greyson Consulting, 2007-2022.
This web site uses anonymous, analytical cookies. Find out what information we collect and how to opt out from cookies by clicking here.Agree